جمعه 9 خرداد 1399   05:09:37
اطلاعیه ها
1395/5/23 شنبه
پیام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به مناسبت تشکیل سازمان بیمه سلامت ایران؛
بیمه سلامت همگانی مهمترین رویکرد سازمان بیمه سلامت ایران در دولت تدبیر و امید است

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران طی پیامی فرا رسیدن 22 مرداد ماه سالروز تشکیل سازمان بیمه سلامت ایران را تبریک گفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران؛ مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در این پیام تغییر رویکرد بیمه خدمات درمانی به بیمه سلامت را فرصتی مغتنم برای نظام سلامت کشور دانست و افزود: مدیریت و تجمیع منابع سلامت، خرید راهبردی خدمات، پوشش بیمه همگانی در کشور، ارائه خدمات سلامت با هدف بهره وری منابع و عدالت در سلامت جهت برخورداری تمامی آحاد جامعه از خدمات یکسان را از مهمترین وظایف این سازمان برای بهبود عملکرد نظام بیمه ای در کشور عنوان کرد.
در بخشی از این پیام آمده است: بیمه سلامت همگانی و پوشش بیمه ای بیش از 10 میلیون نفر از اقشار آسیب پذیر جامعه برگ زرینی از عملکرد دولت تدبیر و امید بود که توسط سازمان بیمه سلامت ایران در کشور اجرا گردید و به عنوان مهمترین عملکرد نظام بیمه ای در کشور به یادگار گذاشته شد.
دکتر محمد جواد کبیر در این پیام اشاره کرد: شاید پس از چهار سال از گذشت عمر این سازمان نوپا که تجربیات ارزشمندی را درکارنامه خویش در جهت همراهی با طرح تحول سلامت در امر بیمه درمان داشته است؛ طلب می نماید تا آسیب شناسی ویژه ای را در فرآیندها  کارکردهای آن داشته باشیم.
وی در بخش دیگری از این پیام گفت: در این برهه خطیر که نظام سلامت در حال دگردیسی و تغییر و تحول است؛ از مهمترین نکات در این سالها ایجاد نگرشی نوین، همت والا و غیرت ارزنده سازمانی در استیفای حقوق بیمه شدگان در بین همکاران سازمان در لایه های مختلف مدیریتی این سازمان می باشد.
کارآیی و اثربخشی نظام بیمه ای هر کشور در حوزه سلامت از مهمترین مؤلفه های موفقیت نظام سلامت هر کشور محسوب می شود که برای موفقیت نظام سلامت کشور وجود نظام بیمه ای کارآمد امری اجتناب ناپذیر است.
نکوداشت سالروز تشکیل سازمان بیمه سلامت از آن جهت مهم است که تحول سلامت در کشور می تواند نقش و کارکرد این سازمان را برای مدیریت و دیده بانی منابع  سلامت باز تعریف نماید وبا بهره جستن از اسناد بالادستی ازجمله قانون اساسی سند چشم انداز و اهداف برنامه های توسعه اقتصادی اجتماعی چهارم و پنجم وسیاست های إبلاغی در نقش آفرینی نظام بیمه  در سلامت کشور اهتمام ویژه ای داشته باشد.
از این جهت در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه و سالروز شکل گیری بیمه سلامت می بایست با بازنگری به قوانین و مقررات فرآیندهایی اصلی و کارآمد را شناسایی نمود و فرآیندهایی که زائد و غیرضروری می باشند را حذف کرد.
در این راستا وظیفه خطیر همه دلسوزان نظام سلامت کشور است تا در این برهه زمانی نقش تاریخی خویش را إیفا  نموده و با ارائه شواهد و مستندات جایگاه و نقش بیمه سلامت را تبیین و بازتعریف نمایند تا ابهامات موجود در تعریف برخی ازمفاهیم در کارکرد های بیمه سلامت هرچه سریعتر بر طرف گردد.
وی در بخش پایانی پیام خود اذعان داشت: اینجانب لازم میدانم تا در سالروز تشکیل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن احترام و قدردانی از خدمات ارزشمند و تلاش های خستگی ناپذیر همکاران عزیزم در اقصی نقاط کشور از آنان صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم بدون شک تلاش مجاهدانه و مؤمنانه خدمتگزاران بیمه سلامت کشور پیشکش بیمه شدگان عزیز و مردم شریف ما باشد تا با الطاف الهی و اهتمام ویژه کارگزاران نظام شاهد تحقق اهداف نظام سلامت در بهره مندی و برخورداری عادلانه مردم از خدمات سلامت باشیم.

دکتر محمد جواد کبیر
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران


 
امتیاز دهی