جمعه 9 خرداد 1399   05:09:08
1397/7/28 شنبهمدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی در نماز جمعه تبریز:
فرهنگ مصرف دارو در کشور باید اصلاح شود
مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته نزدیک به 130 میلیارد تومان هزینه دارو در استان پرداخت شده و باید توجه کرد که این یک سرمایه ملی است و نیازمند اصلاح فرهنگ مصرف دارو هستیم.

به گزارش آی هینا، وحید مجیدی روز گذشته در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به آغاز هفته بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه خدمات درمانی طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی از سال 1391 تحت عنوان بیمه سلامت شروع به کار کرد.
وی افزود: توسعه نظام بیمه سلامت یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری و یکی از اهداف دولت بوده و عدالت‌ محوری، رفع هم‌پوشانی و ایجاد پزشک خانواده جزو اولویت‌های این سازمان است.
مجیدی با بیان این‌که استان آذربایجان‌‌ شرقی دارای 21 شهرستان و 46 بخش با بیش از 45 هزار کیلومتر وسعت است، اعلام کرد: 2 میلیون و 157 هزار بیمه شده تحت پوشش بیمه سلامت در استان وجود دارد که یک میلیون و 300 هزار نفر بیمه شده روستایی و 67 هزار نفر بیمه شده سایر اقشار از جمله خانواده شهدا، جانبازان، دانشجویان، بسیجیان، طلاب و مددجویان هستند.

وی ادامه داد: 20 هزار نفر نیز در استان از خدمات بیمه ایرانیان و 500 هزار نفر از بیمه سلامت همگانی استفاده می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی بیان کرد: 90 درصد هزینه‌های بستری و 70 درصد مراجعه بیمه‌ شدگان به مراکز درمانی برای خدمات سرپایی توسط دولت پرداخت می‌شود. در حال حاضر بیمه نشده‌ای در استان وجود ندارد و بستر برای بیمه شدن به صورت کامل فراهم شده است.
وی با اشاره به این‌که 2 هزار و 800 نفر بیمار خاص از جمله بیماری‌های پیوند کلیه، دیالیز و هموفیلی در این استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: بیماران خاص نزدیک به 7 درصد از هزینه‌های بیمه سلامت را به خود اختصاص می‌دهند، به طوری‌که در سال گذشته در حدود 45 میلیارد تومان برای بیمه سلامت این بخش از بیمه شده‌ها هزینه شد.
مجیدی با اشاره به این‌که خدمات بیمه سلامت از طریق دفاتر پیشخوان ارائه می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر در طول 20 دقیقه دفترچه برای بیمه‌شدگان صادر می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به این‌که سال گذشته نزدیک به 130 میلیارد تومان هزینه دارو در استان پرداخت شده، گفت: این یک سرمایه ملی است و نیازمند اصلاح فرهنگ مصرف دارو هستیم.


 
امتیاز دهی